Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

16.800,00 ₺
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu
 • Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

Baştan Sona Karadeniz Batum Turu

Antalya Çıkışlı olarak Planladığımız  Karadeniz Turu muz Diğer Karadeniz Turları ndan farklı olarak en batıdan en doğuya Batuma kadar detaylı hazırlanmış Antalyadan Hareketli ayrıntılı bir Karadeniz gezisi programıdır.

 

Karadenizde Gezilecek Yerler

Bolu Abant, Yedigöller, Gölcük, Amasra, Safranbolu, Yörük Köyü, Kastamonu, Sinop, Erfelek Şelaleleri, Sinop Kalesi, Sinop cezaevi, Samsun, Amazonlar parkın, ilk adım, Bandırma Vapuru, Ordu Boztepe, Trabzon, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü(tadilat da değil ise ), Ayasofya, Uzungöl, Rize, Ayder Yaylası, Çinciva Köyü,  Zil Kale, Polevit Şelalesi, Sal Yaylası, Pokut Yaylası, Karagöl, Batum, Amasya, Ayrıca gezilecek yerler arasında  yöreye özgü çay fabrikası gezilerek çay alışveriş yapabileceğiniz ve yine yöreye özgü Rize bezleri atölyesinde hediyelik eşya alışveriş yapabileceğiniz Giresun’da Fındık ve bıçak alışveriş yapabileceğiniz fırsatlarımız olacak.

Tarihler

5 Temmuz - 2 Ağustos

 7 Gece Konaklama
  Tüm Yayla Gezileri Fiyata Dahil   

 

    16 800 TL   
Den Başlayan Fiyatlar
 VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI 

    Nakit Ödemelerde 800 TL İndirim   

 

 

1. Gün: : Antalya Çıkış
Antalya Çıkışlı Baştan Sona Karadeniz Turu muz Toplanma yerlerinden hareketle sizlerle ikramlar eşliğinde Bolu Aban ta doğru hareket ediyoruz.

HAREKET NOKTALARI
Alanya Manvgat Serik Antalya Şehir içinoktaları Isparta Burdur Afyon da belirtimmiş noktalardan belirtilmiş saatlerde olacak. Hareket noktaları rezervasyon sırasında seçenke olarak sunulmaktadır.
NOT: Hareket noktarındaki hareket saatleri tur çıkış tarihinden bir gün önce katılımcılara bildirilecekti. İlk noktadan Hareket saatimiz mesai saatlerinden en az 2 saat sonra olacaktır
2. Gün: : Bolu-Abant Gölü-Gölcük Milli Parkı-Yedi Göller
Gece yolculuğu sonrasında ilk durağımız Abant Gölü Milli Parkı na ulaşıyoruz. Buradaki tesislerde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyor ve doğanın manzaranın tadını çıkarıyoruz. Buradaki gezimiz sonrasında başka bir doğa harikası olan Yedi Göller e geçiyoruz, güzel bir yürüyüş ve fotoğraf molaları ardından buradaki gezimizi tamamlıyor ve bir sonraki gezimiz için otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. Bir sonraki gezimiz Karadeniz’in başka bir doğa harikası olan Gölcük Milli Parkı olacak seyrine doyamayacağınız güzel manzaraları fotoğraflarken ciğerlerinize çektiğiniz oksijenle âdete yenileneceksiniz. Buradaki gezimizle günü sonlandırıyor ve otelimize geçiyoruz.
Konaklama: KÖROĞLU OTEL-BAĞLAR SARAY HOTEL- İNN HİLTON SAFRANBOLU VB
3. Gün: : Amasra-Safranbolu-Cam Teres-Yörük Köyü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu' İken burayakadar gelmişken görmeden gidilmeyecek bir yer Amasra'ya hareket ediyoruz Buradaki gezimiz için bir saat daha erken yola çıkacağız, Amasra Gezimizi tamamladıktan sonra Safranbolu ya geçip, Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Hıdırlık tepesi mevkiinde rehberimizin Safranbolu tarihi konusundaki anlatımları ardından, Eski Safranbolu sokaklarını gezmeye başlıyoruz Arasta Çarşısı Yemeniciler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Ardından bölgenin meşhur lokumlarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için harekete geçiyoruz (İmren Lokumlarına) gidiliyor. Buradaki alışverişimizi de tamamladıktan sonra ayrı bir müze kent olan Eski bir Bektaşi Köyü olan Yörük Köyü ve Çamaşırhane gezisinin Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Bu gezimizde orada yaşayan Filiz Teyzemiz eşlik edecek (Unutulmayacak bir karakterdir çok seveceğinizden eminiz) Bu gezimiz ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimze geçeceğiz.  Otelimiz Kastamonu da akşam yemeğinden sonra kısa bir şehir turu tavsiye ederiz.
Konaklama: KASTAMONU : EGÜN OTEL-OTEL MUTEVELLİ-KURŞUNLU HAN OTEL VB
4. Gün: : Sinop-Erfelek Şelaleleri-Sinop Kalesi ve Ceza Evi-Samsun
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız olacak Sinop ziyareti için otobüslerimizde yerlerimizi alıyoruz. Müthiş bir güzellikte olan Erfelek Şelaleleri ni gezmeden Sinop gezisi bitirilmez biz buradan başlayacağız. Buradaki doğa harikası manzaraları resmettikten ve soluduktan sonra Sinop Kalesi ve Ceza evi; Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca ceza evi olarak kullanılmış şu an da müze olarak kullanılmakta. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi ceza evi gezimizin sonrasında Öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Sinop Cevizli Mantı sı tavsiye ederiz, Buradaki gezimizi tamamladıktan sonrada ikinci gezi noktamız olacak Samsuna doğru harekete geçiyoruz. Buradaki gezimiz Cumhuriyet’in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan bu anlamlı şehirde; ilk Samsun’un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal ATATÜRK’ ÜN şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN Samsun’a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Gazi Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra, ATATÜRK’ÜN 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapuru' ndan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı’nı ziyaret edip, Terme ilçesi yakınlarında MÖ 1200'lü yıllarda yaşadıkları sanılan ve Homeros'un İlayda'sında söz edilen ilk çağların efsanevi kadın savaşçıları Amazonlar ı ziyaret ettikten sonra Konaklama ve Akşam Yemeği için otelimize doğru harekete geçiyoruz

Konaklama: NEBA ROYAL OTEL- AMİSOS OTEL -VB
5. Gün: :Trabzon; Ayasofya Kilisesi-Atatürk Köşkü-Sümela Manastırı
Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından. Ayrı bir güzellikte olduğu Ordu da bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim 485 m. yükseklikte ki Boztepe’ye Teleferik ile çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Ardından gezimize devam etmek üzere Trabzon’a ilk olarak Trabzon Komenos Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesini gezdikten sonra ATATÜRK Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında TUĞANA GÜMÜŞ olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerinin sergilendiği alana gidiyor burada ki alış verişlerimizin ardından Dünyaca tanınmış ve tarihin ilk rahibe okulu olarak da bilinen Sümela Manastırı 'na çıkıyoruz. Burada gözlerinize inanamayacağınız bir doğa güzelliği içerisinde yüksek ve dik bir dağın yamacına inşa edilmiş manastırı görünce hayretler içinde kalacaksınız. Buradaki görsel güzelliklerinin hafızalarımıza kazınmasının ardından sonraki durağımız dinlenme akşam yemeği konaklama için otelimiz olacak.
Konaklama: ARSEN OTEL-ONUR SENA OTEL-HOTEL NEW JASMİN VB
6. Gün: : Uzungöl, Fırtına vadisi, Sal ve Pokut Yaylası Zil Kalesi, Ayder
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Uzun Göl e hareket ediyoruz yol boyunca doğa güzellikleriyle bizi büyüleyecek olan seyahatimiz sonrasında yeşilin doğanın en dirençli ve en güzel olduğu yerlerden biri olan Uzun Göl'e ulaşıyoruz göl çevresi yürüyüş ve fotoğraf çekimlerimizin ardından göl kenarında çay ve kahve molası veriyoruz. Burada manzaraya ve temiz havaya dair her şeyden tatmin olduktan sonra ayrı güzellikleri keşfetmeye yola çıkıyoruz. Rize Çayeli Pazar üzerinden Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz Burada yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi (mısır ekmeği muhlama Laz böreği.) aldıktan sonra Eski Ticaret yolunu korumak için Çat Vadisi'ne kurulmuş olan Zil Kale - Polevit Şelalesi gezisini  aynı zamanda  Sal ve  Pokut Yatlası Gezilerini yapacağız. tamamlayacağımız Ayder e doğru harekete geçiyoruz. Burada fotoğraf gezi ve dinlenmek için yeterli zaman verildikten sonra gün batımına doğru otelimize yerleşmek üzere harekete geçiyoruz.

Konaklama:  ELA HOTEL-PUĞARİ OTEL VB
7. Gün: : Karagöl, Batum Veya Mencuna Şelalesi-Çifte Köprü
Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borçka ilçe merkezi'ne 27 km. mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü ''Klakur (Aralık) Yaylası'nın yakınlarındaki bir tepe'nin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl'e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Öğle yemeğimizi almak için Borçka ilçesine doğru harekete geçiyoruz burada alacağımız öğle yemeğimizin ardında İsteyenler Batum'a doğru harekete geçiyoruz sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimiz yapıldıktan sonra Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumide Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp alışveriş için küçük bir serbest zaman vereceğiz. 
Not: Batum gezisi yapmak istemeyen misafirlerimiz
Kamelot vadisi, çifte köprü ve Mencuna şelalesi gezisi yapabilirler (el değmemiş bir doğa harikası olan bölge geziye katılacak olan misafirlerimiz için çok tatmin edici olmuştur)
Konaklama: ELA OTEL - PĞARİ OTEL VB


 
8. Gün: : Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun-Yöresel Alışverişler
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra varsa daha önce eksik kalan gezileri yaparak; günümüzü tamamen yöresel ürünler alışverişlerimize ayırıyoruz. İlk olarak sadece özel yerlerde satılan el ürünü doğal gübrelerden yetiştirilen çaylardan elde edilen çay alışverişi için fırtına vadisine uğruyoruz burada çay hakkında bilgileri aldıktan ve alış verişlerimizi yaptıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezi alışverişimizin ardından Sürmene bıçakları Alışverişi 42 çay fabrikası gezisi ve alış veriş molası (burada da çayın mutfağımıza ulaşmadan önce hangi evrelerden geçtiğini göreceksiniz).Ardından yol üzerinde giderken Karadeniz’in meşhur Trabzon Ekmeğini almak için VAKFIKEBİR’DE kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Son olarak FİSKOBİRLİKten Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Konaklama ve akşam yemeği için Samsuna hareket ediyoruz.
Konaklama: NEBA ROYAL OTEL- AMİSOS OTEL VB
9. Gün: : Amasya, Çorum, Antalya
Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından ; varsa Samsunda eksik kalan geziler yapıldıktan sonra Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya varıyoruz. Amasyadaki gezimize Amasya ve Çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında Amasya’da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasya’dan ayrılarak Leblebinin başkenti Çorum’a gidiyoruz.
Çorum’a gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası ardından turumuzun sonuna geliyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz
" width="100%" height="500" frameborder="0">

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

7 Gece konaklama
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Otellerde alınan sabah kahvaltısı
Otellerde alınan akşam yemeği
Zorunlu seyahat sigortası
Otobüs İle ulaşım
Doğu Karadeniz de Akşam eğlenceleri
Yedigöller Minibüs ücreti;
Karagöl minibüs ücreti
Zilkale Minibüs Ücreti
Polevit Şelalesi Minibüs Ücreti
Sal ve Pokut Yaylası Minibüs Ücretleri
Milli Park Giriş ücretleri
Acente refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel dışında alınan yemekler
Yurt Dışı çıkış harcı (gürcistan kapısı açık olursa 150 TL)
Batum Turu 450TL
Tüm özel harcamalar
Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Boztepe teleferik ücreti
Gürcistan gezisi istemeyenler için  Çifte Köpru Mencuna Şelalesi minibüs ücreti (350 TL)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Alanya Alanyum Alışveriş Merkezi (17:00)
 • Alanya 25 Mtr Lik Yol (17:05)
 • Güzeloba Kipa (18:00)
 • Manavgat Side Kavşağı Total İstasyon (18:00)
 • Laura Alışveriş Merkezi (18:10)
 • B.Onat Anadolu Has (18:30)
 • Mevlana Ziraat Bankası (18:40)
 • Serik Öğretmen Evi (18:40)
 • 5M Migros (19:00)
 • Dokuma Özdilek (19:15)
 • Bucak Otogar Önü (20:40)
 • Isparta Sosyal Güvenlik Müdürlüğü (21:00)
 • Burdur Devlet Hastanesi Önü (21:50)
Tur Hareket Tarihleri:
05 Temmuz • 02 Ağustos • 08 Kasım

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiÇocuk
05.07.2024 - 14.07.2024Son 5 Kişi17.800,00 ₺22.300,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 8.800,00 ₺
6 - 12 Yaş 13.300,00 ₺
02.08.2024 - 11.08.2024Müsait17.800,00 ₺22.300,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 8.800,00 ₺
6 - 12 Yaş 13.300,00 ₺
08.11.2024 - 17.11.2024Müsait16.800,00 ₺20.300,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 7.800,00 ₺
6 - 12 Yaş 12.300,00 ₺

1.Ek Bilgiler

 GENEL BİLGİLER 

* Rezervasyonlarınızı online herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz

* Kontenjan dolduğunda yada tur çıkış tarihine 4 gün kala rezervasyon sahipleri aranacak ve tura katılmaları konusunda bir sıkıntıları yok ise Rezervasyonları resmileştirilecek ve ön ödemeler alınacaktır.(tur kontenjanı dolana kadar veya tur çıkış tarihine 4 gün kaldığında aranan rezervasyon  sahipleri rezervasyonlarını koşulsuz olarak iptal edebilirler.)
KALAN ÖDEMELER TUR ESNASINDA NAKİT YA DA KREDİ KARTI OLARAK TAHSİL EDİLECEKTİR.

*  Tur ücretlerimiz benzer tur organizasyonlarıyla  %10 - 30 oranında düşük ya da yüksek olabilir. Tur ücretleri; gezi bölgesindeki benzeri tur planlamaları fiyatları dikkate alınarak değil. Tamamen kendi prensiplerimiz doğrultusunda belirlenen ihtiyaçlar dikkate alınarak elde edilen maliyetler hesaplanarak üstüne ekleyeceğimiz komisyon oranıyla belirlenir

* Konaklamalarımız daha önce deneyimlediğimiz yüksek müşteri memnuniyeti aldığımız otellerde gerçekleştirilir.

*  Konaklamalarımız hijyenlik, kullanılabilirlik ve yiyecek ihtiyaçlarımızı karşılayabilen gezi bölgesindeki olanaklar doğrultusunda belirlenir ve fiyatı tur ücreti toplamına eklenir.

*  Konaklamalarda oda terliği bulundurmayan oteller olabilir, ihtiyaca göre önlem almak katılımcının sorumluluğundadır.

* Turlarımızda kullanılan araçlar Mücbir bir sebep olmadığı durumlarda Meccedes Marka 5 yaşını aşmamış ya da düşük kilometrelerde bakımlı ve yeni araçlardır. Şirketimiz için prensip dir.

* Seyahat esnasında oturma düzenimiz bir yazılım sayesinde belirlenecek ve her konaklamadan sonra konaklama sayımıza ve kişi sayımıza ya da araç büyüklüğümüze göre sistemli yer değişikliği sağlanacaktır. Oturma düzeni her katılımcı için gün gün hangi numaralı koltukta oturacağı liste halinde bilgisi verilecektir. Bu şekilde her katılımcı önde arkada ve ortada oturma şansı bulacaktır. Her katılımcı bu koşulu kabul etmiş sayılır.

*  Araç tutması v.b sorunları olabilen kişiler bireysel olarak hap bulundurma yada benzeri önlemleri alma sorumluluğu kendilerine aittir.

* Gezi esnasında kırılan hasar gören ve kaybolan bagajlar veya eşyalar katılımcının sorumluluğundadır. Bagajların ve eşyaların araçlara konulduğundan ve emniyetin den katılımcı sorumludur.

* Bagajlar sadece otel varış noktalarında alınabilir.  Yanınızda bulunması gereken eşyalar bagajdan veya bavuldan ayrı tutulmalıdır.

* Tur programlarımız olağan üstü koşullar(deprem yağış heyelan vb) oluşmadığı sürece eksik bırakılamaz. Fakat bölgesel koşullara göre gezi sıralamasında değişiklik yapılabilir. Bu değişiklik  hakkı tur rehberine veya acenteye aittir. Gerekli görülürse değişiklik yapılır


 TURLA İLGİLİ BİLGİLER 

YURY DIŞI ÇIKIŞLARI İLE İLGİLİ
Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden TOLİMTUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)
*Kimliklerin yıpranmamış olmakla birlikte son 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve çipli yeni kimlik kartı olması gerekmektedir.
*Geçişlerde kolaylık sağlanması açısından geçişlerde kullanacağınız kimlik haricinde ehliyet –pasaport gibi resmi kurumlardan alınmış belgelerin bulundurulması geçiş kolaylığı sağlayacaktır.
*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTERDEN Hem anne hem babadan onaylı ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.
* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb.) getirebilme hakkı kişi başı liet(40derece için) bir karton sigara şeklinde uygulama vardı.
*Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kâğıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
* Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele çok geç giriş yapılabilir. Bu durumda otelde sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği alınamayabilir.
* Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup, konaklamaların tümü otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
* Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.(Yemeklerin alınmasının uzun vakitler almaması için gerekli bir koşuldur.

Tur programı uygulamasında programda gezi yerleri olarak behsedilen yerlerden hiçbiri eksik kalmamak koşuluyla güzergah değişikliği veya günlük gezi planlamasında farklılık yapılabilir . Bu değişiklik katılımcılarımızın daha iyi bir gezi yapabilmeleri adına günün şartlarına ve gezi programının sağlıklı işleyebilir imkanlarına göre Tolim Tur tarafından yapılır

 

2.İptal Şartları

Rezervasyonlar: Doğukaradeniz Turumuzda rezervasyonlar ücretsiz ve opsyonlu olarak yapılabilmektedir. Kesin rezervasyonlar tur kontenjanı dolunca veya tur tarihine dört gün kalımı sizi aradığımızda verdiğiniz teyit doğrultusunda kesinleşip resmileştirilecektir. 
Kesin rezervasyonlar verdiğiniz teyit doğrultusunda resmileştirildikten sonra ön ödemeleriniz havale, kredikartı, yada nakit olarak istenecektir. Kalan ödemeler tur esnasında nakit, havale yada 6 taksit imkanıyla kredi kartı ödemesi olacak alınacaktır. 

Rezervasyon iptalleri; Kesin rezervasyon yapıldığı tarih itibariyle sigorta güvencesindedir. Mücbir sebepler kapsamına giren tüm sebepler için rezervasyon yapıldığı tarihte yapılan tüm ödemeleri sigorta karşılar.

Sigorta poliçesinde Mücbir Sebepler kapsamında olmayan mazeretler için sigortacı veya Acente iade yapmaz.

Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Hizmeti satın alan, hizmetin başlamasına 20 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

3.Vize Bilgileri

Gürcistan geçişlerinde pasaporta veya vizeye ihtiyaç yoktur yeni çipli kimlik kartlarıyla geçiş yapılabilir

Baştan Sona Karadeniz Batum Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


5 Mükemmel
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
ENGİN DAĞ
BEN BU GEZİYE 7 YIL ÖNCE KATILDIM İLK GEZİMDİ. DAHA SONRA ARKADAŞLAR VESİLESİ İLE BAŞKA BİR TUR FİRMASISYLA TEKRAR GİTTİM. O ZMANAN TOLİM TUR FARKINI GÖRDÜM. ADİL BEYLE GEZİYE GİDENLER BAŞKA BİR TURA GİTMEMELİ BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAR
18.04.2024
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Özgül Kaya
Karadeniz yıllardır görmek istediğim bir coğrafyaydı. Kısmet adil bey ve sizlerle gitmekmiş. Herşey çok güzeldi. Çok ama çok teşekkür ediyorum. Yeni yerlerde görüşmek üzere Adil bey
28.07.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
YAŞAR HOCA
hakikaten güzel bir gezi, çok güzel dostluklar oldu.Bütün güzellikler arkadaşların kalitesinden yöneticimizin bilgi birikim ve kalitesi neticesiyle herşey daha doyurucu oldu.Tüm arkadaşlara,yönetici ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.Herkeze selamlar sevgiler inşallah tekrar görüşmek üzere
31.07.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Zeliha Güneyli
Öncelikle rüya gibi geçen Karadeniz turunun mimarı Adil beye ve güzel enerjilerin buluştuğu yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim iyi ki yollarımız kesişmiş nice birlikte turlara tekrar görüşmek üzere
28.07.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Yadigar Çakacı
Memleketini mi gezmek istiyorsunuz öyle ise hemen tolim Tura uyrayıp keyifli bir gezi yapın
17.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Şerife Yılmaz
Çok ama çok memnun kaldik bire bir ilgilenme sanki ailece tura çıkmış gibi oldu ayni kisilerle ve ekiple dogu turu istiyoruz insallah cok teşekkür ederiz
17.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Çiğdem Baruğ
Daha öncede başka tur şirketleri ile Karadeniz turuna gittim aradaki farkı gördüm profesyonel ilgili güler yüzlü çok uygun çok güzel tekrar gidicem inşallah Teşekkürler Tolim tura.
14.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Sevim Keçeli
Karadeniz turuna katıldım. Herşey mükemmeldi konaklama yaptığımız yerlerin temizliği, yemeklerde ki kalite, rota nın mükemmel ayarlanması, yorulmadan zorlanmadan bu kadar yer ziyaret etmek beklentilerimizi fazlası ile karşıladı. Bu vesile ile tolim turun bütün çalışanları na hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca Adil kanoğlu ve rahberimize yakın ilgi ve alakaların dan dolayı teşekkür ederiz.
05.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Mehmet Havutcu
tolum tura teşekkür ederim bana göre harika bir turdu
02.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Zehra Teke Özer
Güzelliklerle dolu unutulmayacak bir geziydi ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederiz
02.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Altan Karaoğlu
Harika bir tur Tolim bu işi biliyor
02.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Ftm Bozkurt
Tolim tura çok teşekkür ederiz harika bir geziydi. Karadeniz de gezmedigimiz yer kalmadı herkese Tolim turu tavsiye ederiz
01.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Fatma Ayyildiz
Ben fatma ayyıldız tolim tura teşekkür ediyorum çok eglendik harikaydi
01.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Hülya Çolak
Ben Hülya Çolak tolim tura çok teşekkür ediyorum harika bir geziniz oldu birdaki tura görüşmek üzere
01.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Kenan Yildiz
Ben Kenan yıldız olarak Tolim tura teşekkür ederim birdahaki tura ğörüşmek üzere
01.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Fatma Güçlü
Tolim tura teşekür ederiz harika birturdu güzell zaman geçirdik güzel insanlar tanıdık
01.09.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Mehmet Tunç
Karadeniz turu için yapılabilecek en iyi program. Otel seçimleri güzel rehberimiz de iyi idi. Aracımızda yeni ve temiz bir otobüsdü Ben çok memnun kaldım Bizim otobüste memnun kalmayak tek bir kişi yoktu. Çok teşekkür ediyorum
23.08.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Gülşan Küçükdiri
Çok güzel gezdik eğlendik teşekkürler adil bey başka gezilerde buluşmak dileğiyle
11.08.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Mediha Tufekci
Gezimizden çok memnun kaldığımı belirtmek isterim şimdiye kadar gittiğim bütün turlarda hiç bu kadar memnun kalmamıştim adil bey ve rehperimizden çok memnun kaldık başka turlarda buluşmak niyetiyle her şey için teşekkürler
11.08.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
beste girenes
Bugün Annem bu gerçekleştirmiş olduğumuz 10 günlük karadeniz turunuzdan geldi. Sayenizde annem kadar gezmiş olduk. O kadar memnun kalmış ki anlat anlat bitiremedi. Özellikle bir yerlere yorum yazmak istedi ve onun yerine yorum yazıcağıma söz verdim. Özellikle tur sahibi Adil Bey'in cömertligi, espirituel kişiliği, tur boyunca her misafir için gösterdiği özel ilgiden çok memnun olacak ki hiç tanımadan sizler için bu şekilde bir öngörüye sahip oldum. Birde tur rehberleri olan Şaheser hanımın engin tecrübesi ve bilgisi annemi çok etkilemiş o kadar bilgili bir rehberdi ki bu kadar yeri bölgeyi eseri nasıl aklında tutuyor hayretle dinledik dedi. Rehberlik mezunu biri olarak mesleğinizi bu denli aşkla yaptığınız icin gururlandım, teşekkür ederim kadın meslektaşım ülkemizi bu kadar güzel temsil edip, tanıttığınız için kutluyorum. Şoför Bey'in güzel sürüşü, gezi rotasının bu denli profesyonelce programlandığı, fiyatın ise günümüz şartlarında bu kadar makul olduğu bir tur bulmak zor ancak Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde tura katılmış annemi ilk defa bu kadar her şeyden memnun kalmış olarak görmekteyim. İlginiz için annem adına teşekkür ederim, yolunuz açık olsun güzel bir sezon diliyorum.
10.08.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Yağız Tambul
Tolim tur operatörü Adil beye bu guzel organizesi icin; otobüsün dikkatli şoforü Rüstem beye, çok ğenç olmasına rağmen ğerçekten çok üstün derecede tarih donanımlı hanımefendi rehber Şaheser’ Hanıma on ğünlük birlikteliğizde aile uyumu içinde gezdiğimiz tüm tur arkadaşlarımıza sevği ve muhabbetler ğönderiyoruz
07.08.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Tur Bilgileri

 • Tur Süresi

  8 Gün

 • Konaklama

  7 Gece Konaklama

 • Ulaşım

  44 kişilik Otobüs

 • Gezilecek Yerler

  Bolu Abant , Gölcük Tabiat Parkı, Yedigöller, Amasra , Safranbolu, Yörükköyü, Sinop, Sinop Kalesi, Sinoıp Ceza Evi, Erfelek Şelalesi, Samsun, Amazonlar Parkı, İlkadım, Bandırma Vapuru, Boztepe, Giresun, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Sümela Manastırı, Uzungöl, Ayder Yaylası, Zilkale, Karagöl, Batum, Amasya

 • Kalkış Yeri

  Alanya Manavgat Antalya Isparta Bucak Burdur Afyon

 • Telefon

  0542 316 90 04

Benzer Turlar

Uçaklı Karadeniz Turu

Uçaklı Karadeniz Turu

4 Gece 5 Gün

15.07.2024

19.800,00 ₺

Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu (VIP)

Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu (VIP)

5 Gün

15.07.2024

19.800,00 ₺

Batı Karadeniz Turu (1)

Batı Karadeniz Turu (1)

1 Gece Konaklama

(Satışa Kapalı)

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2