Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

Antalya Çıkışlı Kapadokya turu muza Serik Manavgat ve Alanyadan da katılım mümkün olacak. Diğer kapadokya Turları mızdan farklı olarak bölgede iki gece konaklama yapacağız. HACI BEKTAŞI VELİ TÜRBESİ -  UÇHİSAR KALESİ - GVERCİNLİK VADİSİ - GÖREME AÇIKAVA MÜZESİ - ASMALI KONAK - ÜÇ GÜZELLER - DEVEL VADİSİ - PAŞABAĞ - AVANOS - İHLARA VADİSİ - DERİNKUYU veya KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİanana temalı gezilerimizle birlikte yöresel özellikte olan BALON TURU - TÜRK GECESİ etkinliği ve çanak çömlek yapım atölyesi gezimizde olacak. 
Tüm bu gezilerle birlikte Konya da  da bir gezi yapma şansı bulacağız

1. Gün:

Antalya dan gece çıkışlı olarak Serik Manavgat ve Alanya üzerinden katılımcılar alınarak  çıkış yapacağız Akseki Konya güzergâhı üzerinden yaklaşık 9 saatlik bir yolculuktan sonra Nevşehir’e varıyoruz.


2. Gün:

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası bölgeye giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik turdan sonra; ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi nin manzarasını panoramik olarak izleme şansı sunan Üç güzeller Mevkii de fotoğraf molası veriyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafa Paşa Koyu nu (Sinassos) gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, bazı tarihsel dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Üç hisarlar Kalesi’ni dışarıdan fotoğrafladıktan sonra Uç Hisar’da bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Günün son gezisi onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi buradaki taş işleme sanatı konusunda bilgiler alındıktan sonra akşam yemeği ve konaklamak üzer otelimize dönüyoruz
KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ : KRAL HOTEL- ALP HOTEL CAPPADICİYA VB


3. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Cavuşin Ören Yeri nine gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında peri bacalarının oluşturduğu şekillerin bazı şeylere benzetildiği Dervent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri`nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret takip ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı da bulacak ve sonrasında Horasan da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş ı Veli Türbesi ni türbasini ziyaret ediyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuza son veriyoruz akşam yemeği ve konaklamak üzre otelimize dönüyoruz.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ : KRAL HOTEL- ALP HOTEL CAPPADICİYA VB


4. Gün:

Katılmak İsteyen misafirler için hava şartları uygun olursa BALON TURU Sabah saat 5.00-05.30 arası otelimizden hareket ederek balon turlarının yapıldığı kalkış alanına ulaşıyoruz. Balonlar uçuş için hazırlanırken misefirlerimiz kahvaltı için bişeyler atıştırma şansı bulacaklar. Kısa suren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 45 dak sürecek. Balan turu sonrasında 07.00-07.30 civarında otelimize dönüş yapıyoruz. Balonturu 75-100 € civarındadır (tur esnasında katılacak kişi sayısına göre grup fiyatı istenip güncellenecektir

Sabah kahvaltımızı alarak otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derin Kuyu Yeraltı Şehri olacak. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). sonra kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağacaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri vb. birçok yeri görmek üzere iniyoruz. Burada ki hayretler verici gezimizi de sonlandırdıktan sonra yolumuz üzerinde Konya ya Mevlana Türbesini ziyaret etmek üzre yola koyuluyoruz. Mevlana Celalettini Rumi dergah ziyaretleri sonrasında da Akşam yemeği molası veriyoruz Konyanın Etli pidesi ve daha bir çok lezzetlerini tatma firsatı bulduktan sonra Antalya ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otobüslerle Gidiş ve Dönüş ulaşım
Otellerde Yarım pansiyon Konaklama 
Otellerde alınan akşam yemeği ve sabah kahvaltıları
Tüm Çevre gezileri

Otobüs içi ikramlar
Zorunlu Seyahat sigortası
Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel dışında alınan tüm yemekler
özel Harcamalar
Extra belirtilen Tum Organizasyonlar
Müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Antalya Döşemealtı (18:00)
 • Antalya Otogar Karşısı (18:20)
 • 6 Antalya Dokuma Özdilek (18:30)
 • 6 Antalya Dünya Göz Hastanesi (18:40)
 • 5 Antalya Uncalı Çevikkuvvet (18:50)
 • 5 Antalya Konyaaltı Eski Turkay Otel (19:10)
 • 5 Antalya Konyaaltı ATM Ler Önü (20:00)
 • 5 Antalya 5M Migros (20:15)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Samanyolu Pastanesi (20:20)
 • 4 Antalya Yüzüncü Yıl Vakıfbank (20:30)
 • 3 Antalya Mevlana Yeni Belediye (20:35)
 • 3 Antalya Mevlana BP Petrol Önü (20:40)
 • 2 Antalya Burh.Onat Onadolu Has Karşısı (20:45)
 • 2 Antalya Eski Komaş (20:50)
 • 2 Antalya Sanpi Kavşağı (21:00)
 • 2 Antalya Dedeman Yolu Tolimtur Ofis Önü (21:10)
 • 1 Antalya Laura Alışveriş Merkezi Otopark (21:15)
 • 1 Antalya Özgürlük Bulvarı (21:20)
 • 1 Antalya Güzeloba Kipa (21:30)
 • Serik Öğretmen Evi (22:10)
 • Manavgat Side Kavşağı Total İstasyon (23:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 2 Gece konaklamalı
 • 242 316 90 04

Benzer Turlar

Gap Turu

Gap Turu

7 Gece 8 Gün

02.10.2021

1.800,00 TL

Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı

Uçaklı Gap Turu 5 Gece Konaklamalı

5 Gece 6 Gün

03.10.2021

2.300,00 TL

Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

Bursa Çanakkale Turu (1 Gece Konaklamalı)

3 Gece 4 Gün

15.10.2021

440,00 TL

Çeşme Alaçatı Efes Şirince Kuşadası Turu

Çeşme Alaçatı Efes Şirince Kuşadası Turu

1 Gece 2 Gün

15.10.2021

440,00 TL

Batı Karadeniz Turu Bir Gece Konaklamalı

Batı Karadeniz Turu Bir Gece Konaklamalı

1Gece 2 Gün

22.10.2021

420,00 TL

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu

2 Gece 3 Gün

03.11.2021

760,00 TL

Bursa Çanakkale Turu

Bursa Çanakkale Turu

2 Gece 3 Gün

11.11.2021

730,00 TL

Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

Uçaklı Karadeniz Turu (3 Gece 4 Gün)

3 Gece 4 Gün

09.12.2021

1.950,00 TL

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2